Officers Clubs 2015-16

Lions of Georgia, Club History 2015-2016

District Governor: District L Fred Carlson, Bartow County 1st Vice District Governor: Leslie Miller 2nd Vice District Governor: Terri Chambers-Rice
District Governor: District I Anne Mundy, Dahlonega 1st Vice District Governor: Robert Norton 2nd Vice District Governor: Mark Bradley
District Governor: District O, Hannah Flynn, Greenville 1st Vice District Governor: Willie Cooper 2nd Vice District Governor: Tammera Sears
District Governor: District N, Larry Varnedoe, Baxley 1st Vice District Governor: Frank Lane 2nd Vice District Governor: Len Cutuli
Council Chairman: Paul May, Milledgeville GA 2015-2016 231 Clubs
Club District President Scretary Meeting Date/Time Meeting Location
ABBEVILLE (7380) 18 O PATRICIA J ADDISON PRISCILLA WHITMAN 1st & 3rd Monday 6:30PM Lions Den
ADAIRSVILLE (7281) 18 L RONALD W BENNETTI SR JOYCE L CULBERSON 1st Thursday 7:00PM Adairsville Inn
ADEL (7381) 18 O MICHAEL T MC CARTNEY Jr COREY MACKIE 1st & 3rd Tuesday 12:00PM Western Sizzin
ALAMO (43860) 18 N REV ANDY R BROWNLEY JENNIFER MC NEAL 3rd Monday 7:00PM United Methodist Church Social Hall
ALBANY (7383) 18 O CONSTANCE LITTLETON HOUSEMAN SHARON D ERVIN 1st 3rd Tuesday 11:45AM Ole ‘s Country Buffet
ALMA (7336) 18 N JON LOTT DERICK PINDROH 2nd Monday 12:00PM Alma Lions Den
ALPHARETTA (7282) 18 L CHRISTOPHER BURT AMY ANDREWS 4th Thursday 7:00PM 5 Seasons Brewery
AMERICUS (7385) 18 O JOHN DAVID ALLEN DONALD EMBLETON 1st Tuesday 6:30PM Roman Oven Pizzeria
ATHENS (7431) 18 I ANGELA L HELWIG J BRYSON TANNER JR 1st & 3rd Thursday 6:30PM Ryan’s Steak House
ATHENS CAMPUS  (115499) 18 I ADAM GOREN MACKENZIE BOURNE 1st 3rd Wednesday 6:00PM UGA Miller Learning
Center
ATHENS CLASSIC CITY (7432) 18 I JOHN HOYT SAPPE WILLIAM I SEGARS 2nd & 4th Monday 7:00 PM IHOP
ATHENS HERITAGE (59786) 18 I WILLIAM K HOLLEY PDG KEVIN A SCHRAUTH 1st Thursday 12:30PM Multiple Choices CIL
ATLANTA (7283) 18 L DONALD WES GIFFORD CHERYL C LEE 2nd & 4th Thursday 12:00PM Capitol City Club
ATLANTA BUCKHEAD  (7284) 18 L MICHAEL R MCWILLIAMS ARTHUR B SINKLER 2nd & 4th Monday 6:30 PM Buckhead Club
ATLANTA CHINESE AMERICAN (49793) 18 I DR SHIH CHIEH LIN DDS BENJAMIN BAO PHD 4th Sunday 5:30PM Oriental Pearl Restaurant
ATLANTA INDIA(89046) 18 I MANOJ KOOTTAPILLY TIBY KUNJUNJU
ATLANTA LATINO (60486) 18 L MARTHA YAZBAK CECILIA SANCHEZ-VEGAS 2nd Sunday 10:00AM Rotate member homes
ATLANTA METRO (53844) 18 L PAULINE ELLIOTT-FINCH SHELIA C MORROW 1st Thursday 6:00PM Piccadilly Restaurant Greenbriar Mall
ATLANTA PEACHTREE (120399) 18 L MARTHA J JONES ELENA RIS
AUBURN CARL (7433) 18 I WANDA B HAWTHORNE JACKIE EVERS 2nd & 4th Monday 7PM Club Building
AUGUSTA (7535) 18 N STEPHEN E SHEPARD JAMES P REDMOND Tuesdays 1:00PM Forest Hills Golf Club
BAINBRIDGE (7389) 18 O ROBERT LYOYD WOODWARD MIKE L MILLER 2nd & 4th Wednesday 12:00PM Bainbridge Country
Club
BALL GROUND (7289) 18 L NANCY Y MADDEN SUE DENSMORE 1st Tuesday 7:00PM Ball Ground Lions Clubhouse
BARNESVILLE LAMAR COUNTY (42530) 18 O PHILLIP M BREEDLOVE CAROL ROSS WATERS 2nd Thursday 7:00PM Pas Grill
BARTOW COUNTY (122355) 18 L BENTLEY J BAGWELL CINDY L PHILLIPS 1st & 3rd Tuesday 7:00PM Canton Road Church
BAXLEY (7337) 18 N MARGARET ANN REDMAN ED D FLOWERS 1st Monday 12:00PM Lions Club House at Fairgrounds
BELLVILLE (43720) 18 N MARK ANNERS BILLY HAMNER 3rd Monday 7:30PM Bellville Methodist Church
BLAKELY (7390) 18 O PORTER MULKEY BRADLEY M GRANTHAM 2nd & 4th Wednesday 12:00PM Magnolia’s on Main
BLOOMINGDALE (29732) 18 N HORACE MICHAEL HARGROVES 4th Thursday 7:30PM Bloomingdale Community Center
BLUE RIDGE (76052) 18 L JAMES L VEAL 1st & 3rd Tuesday 7:00PM Tin Loogn Chinese Restaurant
BOYNTON (7290) 18 L RICHMOND O BLACKWELL LENA ANN ORR 2nd Tuesday 6:30PM Boynton United Methodist Church
BRANTLEY COUNTY (7339) 18 N CATHY C BYRD TINA STRAYER 2nd & 4th Monday 12:00PM Gold House
BRUNSWICK (108590) 18 N DAN E DEAN GINGER DEAN 1st & 3rd Friday 12:00PM Sonny’s BBQ Restaurant
BUCHANAN (7490) 18 L SHARON SMITH PATRICIA RICHARDS CHRISWELL 4th Tuesday 6:00PM Citizens & Southern Bank
BUENA VISTA (7491) 18 O HERBERT TANTE DR JAMES R HAGLER 1st & 3rd Tuesday 7:00PM Community Center
BUFORD (7438) 18 I KEVIN M CLARY 1st & 3rd Thursday 1:00PM Peoples Bank and Trust
BULLOCH (7341) 18 N RUSSELL SYDOW SANDRA L SYDOW 1st & 3rd Tuesday 7:00 PM R J’S Steakery
BYRON (7493) 18 O MARLENE HUMPHRY PDG HOLLY GAYLE JOHNSON 1st & 3rd Thursday 7:00PM Byron Depot
CALHOUN (7291) 18 L CLIFFORD FREE RICHARD T HOBGOOD JR 4th Tuesday 7:00PM Classic Kitchen
CALVARY (7393) 18 O ARTHUR P TATUM PDG MINDY L BUTLER 2nd & 4th Tuesday 7:30PM Calvary Lions Den
CAMILLA (7394) 18 O HUGH D O’NEAL JR JIM LAPHAM 1st, 2nd, 3rd & 4th Tuesday 12:00PM Debbie’s Mainstreet
CANTON (7292) 18 L MARTY TAYLOR JERRY L BENNETT 1st & 3rd Thursday 12:00PM Downtown Kitchen
CARNESVILLE (7439) 18 I J DENNIS SULLIVAN ROBERT SIDNEY GINN JR 1st & 3rd Monday 7:00PM Carnesville City Hall
CARROLLTON (7494) 18 L VEDAT GUNAY KRISTY ALLISON Thursdays 12:00 PM Sunset Hills Country
Club
CENTERVILLE (7495) 18 O WILLIAM B CRAIG PCC BETTY J TAYLOR 1st & 3rd Monday 7:00PM Centerville Lions
Clubhouse
CHAMBLEE LIGHTHOUSE (125002) 18 I TIFFANY ELLERBEE YADIRA VELASQUEZ 2nd 4th Tuesday 12:00 PM Georgia Lions Lighthouse
CHATSWORTH (7296) 18 L C L DUNN ROBERT F CHOATE 1st & 3rd Tuesday 7:00PM FBC Chatsworth
CHATTANOOGA VALLEY (7297) 18 L JAMES GREGORY ARTHUR MARY TITTLE 1st & 3rd Tuesday 7:30PM Chattanooga Valley Lions Clubhouse
CHESTER (7395) 18 O STERLING AVERETT CLETUS J MULLIS 2nd Tuesday 7:00PM Lions Den Old School
House
CHICKAMAUGA (7298) 18 L LEE MILLER DONNA CALHOUN 2nd & 4th Thursday 7:30PM Chickamauga Library
CLARKESVILLE (7440) 18 I RHODA D SEABOLT TERESA L MANS 1st & 3rd Tuesday 7:00PM N Georgia Technical College
CLAXTON (7342) 18 N JAMES H WATERS IDA SUE BARROW 2nd Monday 7:00PM Club House
CLAYTON (7441) 18 I NEAL A ARNETT CARLA B THORNTON 1st & 3rd Thursday 6:00PM Cupboard Café
CLERMONT NORTH HALL (40857) 18 I ROBERT D RESPESS JOHN W BRADY 1st & 3rd Monday 7:00PM Lions Community Ctr
CLINCH COUNTY (7343) 18 N REV PAUL FULTON PHIL MARTIN 1st & 3rd Thursday 12:00PM Homerville Woman’s Club
COBBTOWN (31789) 18 N KEITH HARVEY DR JIMMY R RICH 2nd & 4th Tuesday 7:00PM Variable Places
COLBERT (7442) 18 I MARY CUMMINS BENNIE E TUGGLE 1st Thursday 7:00PM Old Colbert School
COLLINS (64485) 18 N SUE H HOBBS GLENDA COWART 1st Monday 7:00PM Old Collins Gym
COLQUITT (7397) 18 O MARTIN EVANS JOSHUA L RATHEL 1st & 3rd Wednesday NOON Moby Dick
COLUMBUS (7496) 18 O MICHAEL T MC HALE ANGELA H HOLLIS 2nd & 4th Tuesday 11:50AM St Luke UMC Ministry Center
COMER (7443) 18 I SUE CARITHERS MICKEY LEGG 2nd & 4th Thursday 7:00PM Club Bldg (Fairgrounds)
COMMERCE (7444) 18 I MACKWELL E ETRIS BRAD JOHNSON 1st Monday 7:30PM Ryan’s Steakhouse
CONYERS (7538) 18 I LEE A CRONAN CHARLES L COPE 1st & 3rd Monday 6:45PM Golden Corral
CORDELE (7398) 18 O WILLIE PATRICK HERBERT C HUGHES JR Tuesdays 12:05PM Lions Park
CORDELE EVENING (7399) 18 O THOMAS STEPHENS ALTON CHURCHWELL 2nd & 4th Tuesday 7:00PM Dennys
COVINGTON (7539) 18 I JEFF SHEFFIELD FRANCIS JENSEN 2nd & 4th Thursday 7:00PM Lions Pavilion – Academy Springs Park
CRISP COUNTY (117451) 18 O GARY CROSS ELONIA WOLKING 1st & 3rd Tuesday 7:00PM TJ’S Italian American Restaurant
CROSS KEYS (7500) 18 O ROSE HOLDER MAXINE S HARDWICK 1st & 3rd Thursday 6:30PM Chevy’s Café
CUTHBERT (7400) 18 O CHARLES D LASHLEY DANNY PEARSON 1st & 3rd Tuesday 7:00PM Boy Scout House
DACULA (106886) 18 I DEDRA L WALKER-HOWARD JENNIFER WESTBROOK
DADE COUNTY (111057) 18 L JANE MORELAND TIMOTHY W MCDONALD 2nd & 4th Thursday 12:00PM Guthries Restaurant
DAHLONEGA (7446) 18 I STACY M JARRARD LARRY L ODOM 2nd & 4th Thursday 6:00PM Dahlonega Baptist Church Fellowship Hall
DALTON (7303) 18 L LEE OLIVER MARIE A ERWIN 1st & 3rd Tuesday 5:30PM Oakwood Cafe
DALTON NOON (7304) 18 L JUDGE HAYNES H TOWNSEND PID KENNETH G KYLE 1st & 3rd Tuesday 11:30AM Kelly’s Restaurant
DARIEN (7344) 18 N H JAMES MORRISON PCC RONALD J ZEPPIERI 2nd & 4th Monday 7:00PM Darien Lions Club Building
DAWSON (7401) 18 O CODY SEAGRAVES MACK ALLEN MD Tuesdays 12:00PM Dawson Lions Club House
DAWSONVILLE (7447) 18 I MARGARET JOHNSON JAMES E BUCKLEY 1st & 3rd Monday 7:00PM RYAN’S
DECATUR (7448) 18 I KENNETH R MASSINGALE EUGENIA W MASSINGALE 3rd Tuesday 6:30PM Matthews Cafeteria
DECATUR COUNTY (117927) 18 O HARDY G POWELL CAROL H LEWIS
DECATUR NORTH DECATUR (7450) 18 I CHARLENE FANG KEMBRA K LANDRY 4th Monday 7:00PM Georgia Lions Lighthouse
DONALSONVILLE (7402) 18 O MITCHELL B BLANKS SCOTT MILLER Tuesdays NOON Lions Hall
DOUGLAS (7345) 18 N PHILIP L SMITH AMBER YASH ROJAS Tuesdays 12:00PM Douglas Golf & Country Club
DOUGLAS COUNTY (106647) 18 L ADA GREEN HARRIS PAULA NOBLE 3rd Thursday 6:00PM Logan’s Roadhouse Restaurant
DUBLIN (7542) 18 N ALEXIS HUGHES 2nd Wednesday 12:00PM Dublin Country Club
EAST DUBLIN (47776) 18 N DALE WATSON WILLIAM LUECKE 1st Tuesday 7:00PM East Dublin Community House
EASTMAN (7403) 18 O DR JERRY PEELE PAUL L TAYLOR Tuesdays 12:00PM Sidetrack Cafe
EATONTON (105279) 18 I GARY MC ELHENNEY LINDA SELBY 2nd & 4th Thursday 6:00PM Tastee Chick Restaurant
ECHOLS COUNTY (7404) 18 N GEORGE DEAVOURS JACKIE CARTER 2nd Monday 7:00PM Farm House Restaurant
EDISON (7405) 18 O WALT INGRAM ALAN RAY 2nd & 4th Tuesday 12:00PM Lions Building
ELBERTON (7454) 18 I DARYL L WEST AUBREY BARDEN 1st & 3rd Monday 7:30PM Elberton Civic Center
ELLAVILLE (7501) 18 O CHADWIC CHILDS JOSEPH VERNON DILLARD JR 2nd & 4th Tuesday 7:00PM American Legion
ELLIJAY (7307) 18 L ROBERT LIQUE MERLE HOWELL NAYLOR 2nd 4th Tuesday 7:00PM Ellijay Lions Club
FITZGERALD (7406) 18 O MICHAEL E FOSTER JIM SELLARS 1st & 3rd Tuesday 12:00AM Turkey Creek Co Club
FLEMING (7543) 18 N WILLIAM H GIFFORD MAVIS E CUPID 2nd & 4th Tuesday 7:00PM Clubhouse
FORSYTH (7502) 18 O MIRIAM J CORBIN CHIE FULLER 2nd & 4th Monday 7:00PM Hong Kong Palace Restaurant
FORSYTH COUNTY (7455) 18 I LOUIE STEPHEN WILLIAMS JR LARRY E SHELL 1st & 3rd Tuesday 7:00PM Golden Corral
FORT GAINES (7407) 18 O THOMAS HORNEK BILL PEREAU 1st Thursday 7:00PM Linsey’s Fish Camp
GAINESVILLE (7456) 18 I TERRY MICHAEL HALL ROBIN HUBBARD 1st & 3rd Tuesday 12:00PM Hibachi Grille
GARDEN CITY (115660) 18 N SCOTT A GEORGE JULIA CONNER 2nd 4th Wednesday 12:00PM Carey Hilliards
GEORGIA GWINNETT COLLEGE CAMPUS (123293) 18 I JERHVON PEARMAN JESSICA GRAY 1st 3rd Tuesday 2:00PM Building E (Student Center)
GEORGIA TECH CAMPUS (117014) 18 L JESSICA HELMS KELLE SUMMERLIN
GLASCOCK COUNTY (7544) 18 N DANNY R LOVERING KENDALL CHALKER 1st & 3rd Tuesday 7:00PM Scotts’ Diner
GLENNVILLE (105593) 18 N LISA TRIM ILEIN ALDAY 4th Tuesday 12:00PM Glennville Police Department
GOLDEN ISLES (7349) 18 N VICKI SUE MCKENZIE HARRY E PAISLEY 1st & 3rd Thursday 7:00PM Frederica House
GREATER BUTTS COUNTY (105784) 18 L FAITH FORD GAIL CARROUTH 1st Thursday 12:00PM Rec Center
GREENVILLE (34746) 18 O DANIEL S MORGAN RICKI LYNN ROBBINS 1st & 3rd Thursday 7:30PM Greenville United Methodist
GRIFFIN (7504) 18 L EMIL LARRY SCHULTZ DIEDRE M COLLIER 1st Thursday 5:30PM Saint John Lutheran Church
GROVETOWN (7547) 18 I JACKIE RAFFIELD LEEANNE RAFFIELD 2nd & 4th Tuesday 7:00PM Grovetown Lions Club House
HAHIRA (7409) 18 O SHANNON BLUE KINGSTON SHERRY L BROWN 3rd Tuesday 7:00PM Hahira Community Center
HARTWELL (7457) 18 I MARGARET-ANN MCCORMICK ARNOLD J BAILEY III 2nd & 4th Monday 6:30PM CASA GRANDE Cantina & Grille
HAZLEHURST JEFF DAVIS (105674) 18 N B H CLAXTON PHIL PHILLIPS 1st & 3rd Tuesday 7:00PM Village Pizza
HEARD COUNTY (7507) 18 L WAYNE ENNIS RICHARD MICHAEL NOLLEY 2nd Monday 6:30PM Senior Center
HEPHZIBAH (50086) 18 N WILLIAM DAVID USRY JON M WINTERS PCC 2nd & 4th Thursday 7:00PM JESSE CARROLL COMMUNITY CENTER
HINESVILLE (7351) 18 N JESSE J POWELL PDG ZIMMIE H CHRISTENSEN 1st & 3rd Monday 6:30PM Panera Bread
IDEAL (7509) 18 O DONALD A MASSEY JOHN G TURNER 1st Monday 7:00PM Ideal Community Center (Depot)
JACKSONVILLE (7352) 18 N GUY D BLAND ELIZABETH JONES 1st Monday 7:30PM Jacksonville Lions Clubhouse
JASPER (7312) 18 L PAUL LINDSEY JOY HUDDLESTUN 2nd & 4th Thursday 7:00PM First Baptist Church of Jasper Walker Hall
JEFFERSON (7460) 18 I ROBERT A FRIEDLANDER RITA L GUNTER 2nd & 4th Monday 6:30PM Jefferson Club House
JEKYLL ISLAND (7353) 18 N FRANK G MIRASOLA REV TERRI MAY KARVUNIS 1st & 3rd Tuesday 6:30PM Latitude 31 on the Pier
JONES COUNTY (7550) 18 N ED BARBEE PAT DANIELS 2nd & 4th Thursday 7:00PM Lions Club Building
JONESBORO (121282) 18 L KARY B WRIGHT JADE ENRIQUE 1st and 3rd Saturday 4:00PM Faith in Christ Mission
KINGSLAND (7355) 18 N SHANNON NETTLES CHARLES J GARTHWAITE 2nd & 4th Tuesday 7:00PM Lions Club House
LA FAYETTE (7313) 18 L BOBBY L TEEMS JASON LONG Thursdays NOON Bank of La Fayette Community Room
LA GRANGE (7510) 18 O RALPH S DURASKI DR JANE D HOLLIS Tuesdays 12:01PM Highland Country Club
LA VISTA (7462) 18 I ROBERT M DERYCK ROBERT A LANSDELL JR 2nd & 4th Tuesday 7:00PM TUCKER CHRISTIAN CHURCH
LAKE SEMINOLE (51557) 18 O GEORGIA L TAYLOR PDG CAROL ADDISON 4th Monday 7:00PM Spring Creek VFD
LANIER COUNTY (7356) 18 N GEOFF HARDY SYLVIA C RAGAN 2nd & 4th Wednesday 12:00PM Dogwood Cafe
LAVONIA (7463) 18 I DAVID HOWELL PRISCILLA GOTHARD 1st & 3rd Tuesday 6:00AM Ty Cobb Medical Center
LAWRENCEVILLE (7464) 18 I BRIAN D DONEGAN KATHERINE M BUELL 2nd & 4th Tuesday 7:00PM Garden Plaza
LIBERTY COASTAL (7357) 18 N LILLIAN F SHURTLEFF GERALD B LELAND 4th Thursday 7:00PM Capt Joe’s Restaurant
LILBURN (124043) 18 I LESLIE EDWIN PAT GABILONDO 3rd Thursday 6:30PM Berkmar Middle School
LINCOLNTON (7551) 18 I RANDALL EDMUNDS ELLEN BUTLER
LOGANVILLE (7467) 18 I MARK C BANKS RICHARD B MORRIS 1st & 3rd Monday 7:00PM Journey’s End Restaurant
LOGANVILLE LEGACY (112090) 18 I JOHN MORGAN WAYNE C WHITE 1st Tuesday 6:30PM IHOP – Loganville
LOUISVILLE (7552) 18 N MERVIN UNRUH JOHN E NEWBERRY 2nd & 4th Wednesday 7:00PM Louisville Lions Club House
LYONS (7358) 18 N RONALD R KEEN JACKIE P ALEXANDER 2nd & 4th Monday 12:00PM Chatter’s Restaurant
MACON (7512) 18 O THOMAS H RIDGEWAY JOSEPH F MORAN Thursdays 12:30PM Vineville United Methodist Church
MACON CHERRY BLOSSOM (7525) 18 O EDWARD M ADAMS SR SHIRLEY HUSKEY 2nd & 4th Tuesday 6:45PM Jeneane’s Pinebrook Restaurant
MACON RUTLAND (7513) 18 O DONALD D WATSON LEE BROWN 1st & 3rd Thursday 7:00PM Porter Ellis Community Center
MADISON (7553) 18 I CAMERON M SMOAK GAIL J BALDWIN 2nd & 4th Tuesday 6:30PM Lions Building
MANCHESTER (7515) 18 O NANCY JAN WITHROW TOMMY F THOMPSON 1st & 3rd Tuesday 7:00PM MAC’S STEAK HOUSE
MARIETTA (7315) 18 L JOHN L BEALE JR RHONDA M FRAZIER 2nd Thursday 9:00PM First United Methodist Church
MARIETTA EAST COBB (7316) 18 L DONALD S WEBSTER DEBORAH M HENNESSEY 2nd & 4th Tuesday 7:00PM Cherokee Cattle
MARTIN (7468) 18 I JIMMY SHORE HERMAN L MOONEY 1st & 3rd Thursday  Martin Community Center
MC DONOUGH (7516) 18 L RAYE L REED RICHARD A BERRY 2nd & 4th Sunday 6:30PM Uncle Sam’s Grill
MC RAE (7359) 18 N ROBERT B HENDRICKS JIMMY RAY 1st & 3rd Monday 12:00PM Little Ocmulgee State Park/ Lodge & Restaurant
MENLO (7318) 18 L LEE MAJORS MILDRED W CORDLE 1st Monday 7:00PM Menlo School Cafeteria
METTER (7360) 18 N J R MORGAN JR JAMES WILCOX 1st & 3rd Tuesday 6:00PM Bevricks
MIDVILLE (7556) 18 N SCOTTY WOMACK JAMES R REEVES 2nd Monday 7:30PM The Water Hole
MILAN (7361) 18 N W MATHER STAPLETON JR MICKEY MARTIN 3rd Monday 7:00PM Milan Lions/Masonic Lodge
MILLEDGEVILLE (31210) 18 N DAVID A SELF WADE HODGES 1st & 3rd Thursday 6:30PM International House of Pancakes
MILLEN (7557) 18 N BYRON SCOGINS JIMMIE O EDENFIELD 2nd & 4th Monday 7:00PM Lions Club Building
MONROE (7469) 18 I KATHY B IVIE KRISTI HUBBARD 1st Tuesday 11:30AM Monroe Golf & Country Club
MOULTRIE (7413) 18 O MICHAEL W ARNOLD PEGGY TYSON 2nd & 4th Monday 7:00PM J Harvey’s Buffet & Bakery
NATIONAL HILLS (7558) 18 N MARSHALL S CABINESS JR PDG CECIL C GEDDINGS 1st & 3rd Friday 7:30AM Clarion Suites Hotel
NEWNAN-COWETA (77584) 18 L STEPHEN CAMPBELL PETER J BURNS 1st Tuesday 12:00PM Golden Corral Restaurant
NORCROSS (7470) 18 I JOHN L SPENCER SR GERTRUDE RUDERT 2nd Thursday 7:00PM Hibachi Grill
NORTH COBB (97208) 18 L JACK KIMMICH MARK RICE PDG 1st Thursday 6:30PM New Beginnings United Methodist Church
OCILLA (7414) 18 O JONATHAN MARTIN THOMAS ANDREW ROBINSON SR 2nd & 4th Thursday 12:00PM Irwin EMC Community Room
OCONEE (7472) 18 I RUSSELL D SMITH LARRY DARNELL 2nd & 4th Tuesday 7PM Briarwood Baptist Church
OGLETHORPE (7520)* 18 O GEORGE G SMITH SHIRLEY LASHLEY 2nd & 4th Thursday 7:00PM Lions Clubhouse
OGLETHORPE COUNTY (120568) 18 I BRET WILLIAMSON NILA THIEL 2nd & 4th Monday 6:30PM Thankful Baptist Church
OXFORD (7560) 18 I ANDREW L AUTRY PHILLIP JOSEPH MONTGOMERY 1st & 3rd Thursday 7:00PM Lovern Hall at Allen Memorial UMC
PAULDING COUNTY (7302) 18 L TERI CHAMBERS-RICE VIRGINIA EATMAN 2nd & 4th Monday 6:00PM Rodney’s BBQ
PEACHTREE CITY (117029) 18 L DANIEL SOLLY 1st & 3rd Thursday 6:00PM Zoes Kitchen Peachtree City
PEMBROKE (30769) 18 N WILLIAM J ANDERSON MARY E ANDERSON 3rd Tuesday7:00PM Pembroke Public Library
PERRY (124327) 18 O CATHERINE EDGEMON JESSICA WYLIE
PIKE COUNTY (7522) 18 O CAROL RUSSELL SCROGGS TOMMY H OXFORD 1st & 3rd Monday 7:00PM Pike Co Lions Club Depot
PLAINS (7416) 18 O MICKAEL DOMINICK DR CLINTON M HOLLOWAY PDG 2nd Monday 7:00PM Lions Den
POOLER (111017) 18 N LEONARD CUTULI 2VDG ROSEMARY CUTULI 4th Tuesday 6:00PM Lovezzolas Restaurant
PORT WENTWORTH (7366) 18 N JIMMY O GUNBY SR C J NEESMITH 1st & 3rd Thursday 7:00PM Lions Club Ball Field
POULAN (7417)* 18 O 2nd & 4th Thursday 7:00PM Poulan Club House
REIDSVILLE (7367) 18 N VIRGIL DUCKWORTH KATHERINE A ROGERS 3rd Monday 7:00PM Reidsville Garden Club
RICHMOND HILL (7368) 18 N CHIP NEDZA PDG PATRICIA A STARLING 4th Thursday 7:00PM Various Places
RINCON (7369) 18 N VERNON GORDY LARRY D STEESE 1st & 3rd Monday 6:00PM Hong Kong Buffet Hwy 21
RINCON NOON (59427) 18 N DESTINY D BRADSHAW BETTY J MARSH 1st & 3rd Monday 12:15PM Ameris Bank
ROCHELLE (7421) 18 O DR MICHAEL K FRAZIER DDS KENNETH G MCKIE 1st Monday 7:00AM Vera’s Restaurant
ROCKMART (7321) 18 L DAVID W GILMER LARRY L REYNOLDS 1st & 3rd Monday 7:00PM Ladies Clubhouse
ROME (7323) 18 L DONNA L PARKER W JERRY CURTIS PDG 1st & 3rd Tuesday 12:00PM Coosa Country Club
ROSSVILLE (7324) 18 L JASON COX KAREN L HARRIS 2nd & 4th Tuesday 6:00PM Rossville Rec Center
ROSWELL (7325) 18 L TIMOTHY G DUNN CHERYL J HENLEBEN 3rd Monday 7:00PM Roswell Adult Recreation Center
ROYSTON FRANKLIN SPRINGS (7475) 18 I CAROL MESSER VIRGINIA VIERS 1st & 3rd Thursday12:00PM Roystonion Restaurant
SANDERSVILLE (7561) 18 N MARK G RINER JASON ALEXANDER Wednesdays 12:00PM Twin City Country Club
SANDY SPRINGS PERIMETER(7327) 18 L ROBERT WINTON RICH COX 1st & 3rd Tuesday 12:00PM Fidelity Bank
SAVANNAH (7371) 18 N ADAM W LEE JOHN H MC KENNA 1st & 3rd Thursday 12:30PM Johnny Harris Restaurant
SAVANNAH PORT CITY (7372) 18 N JENNIFER EISENHART LINDA S LARSON 1st & 3rd Tuesday 7:00PM Golden Corral
SMYRNA JONQUIL (116954) 18 L WILLIAM BAILEY PATTY PECK 2nd Tuesday 5:00PM Smyrna Community Center
SNELLVILLE (7476) 18 I FRANK R APPERSON STEVE HART 1st & 3rd Thursday 7:00PM Walton EMC Building
SOCIAL CIRCLE (7477) 18 I JAMIE PETERSON VICKI HUBBARD PDG 1st Monday 12:00PM Bank of Social Circle
SOPERTON (7562) 18 N JACK HOLLISTER CHRIS KIGHT 2nd Thursday 7:00PM Soperton Community Clubhouse
SOUTH COBB (7329) 18 L CHARLES R JONES KIMBERLY R KREBS 1st & 3rd Monday 6:30 PM South Cobb Community Center
SPARTA (7563) 18 N ROBERT P HENRY SHERRY HENRY 1st & 3rd Tuesday 1:00PM Central Park Restaurant
STATESBORO (66398) 18 N TIM L ODOM ANN T HALL 2nd & 4th Monday 6:00PM RJ’s Seafood and Steakhouse
SYLVANIA (7565) 18 N ALLEN L DALEY PATTY HILL 4th Tuesday 7:00PM R & D’S Restaurant
SYLVESTER (105397) 18 O JAMES R WALKER 1st Tuesday 6:00PM One of a Kind(downtown Sylvester)
TALBOTTON (7527) 18 O HENRY M PERSONS JABOREY JENKINS 3rd Monday NOON 50 Monroe Street
TALLAPOOSA (7528) 18 L Thursdays 11:30AM Crossroads Restaurant
THOMASTON (7530) 18 O WILLIAM D CLIFF CHARLES SANFORD KERSEY 2nd & 4th Monday 7:00PM Britt House
THOMSON (7566) 18 I ROBERT A WARR III ANTHONY POOL 2nd & 4th Tuesday 7:00PM Thomson Lion Club Bldg
THOMSON CAMELLIA CITY (57221) 18 I BONNIE MARTIN RANDALL REESE 2nd Monday 7:00PM Queen of Angels Catholic Church
TIFTON (7425) 18 O ERNESTO ORTIZ-ARIZA FILIBERTO HERNANDEZ 2nd & 4th Tuesday 12:00PM Shoney’s Restaurant
TOCCOA (7480) 18 I BEVERLY A VANDERHOEF BRYAN C GORDON 2nd & 4th Thursday 12:00PM The Gate Cottage
TOWNS COUNTY (7481) 18 I JANICE M KING HERBERT P BRUCE 2nd & 4th Tuesday 6:00PM Daniel’s Steak House
TRION (7332) 18 L JANICE MORRIS JOE COOK 4th Thursday 6:30PM Sweet P’s
TWIN CITY (7568) 18 N JOHN BRYANT WILLIAM JINES 1st & 3rd Thursday 7:30PM Lions Clubhouse
UNADILLA (7426) 18 O ROBERT B LEMMON DIANE L KRINSKY 2nd & 4th Thursday 12:00PM Lions Club Building
UNION COUNTY (7483) 18 I EUGENE LITTLE LYNN M SMITH 2nd & 4th Thursday 6:00PM Steve’s Steak House/Cookie Jar
UNION POINT (7569) 18 I CHARLES SELMAN DAVID HEFFNER 1st & 3rd Tuesday 7:00PM Union Point Community Center
VALDOSTA EVENING (7428) 18 O ANTHONY MUNGELLO LINDA N PLAIR 2nd & 4th Thursday 6:30PM Ole s Country Buffet
VIDALIA (7376) 18 N TRACY C CLARK LARRY EDENFIELD 2nd & 4th Monday 12:00PM Captain’s Corner
VILLA RICA (7531) 18 L ROBERT L MILLS THOMAS S PROCTOR 2nd & 4th Thursday 6:30PM The Olive Tree
VILLA RICA GOLDEN CITY (97622) 18 L KIMBERLY M COLLINS PRISSI E. SULLIVAN 2nd Wednesday 12:00PM The Olive Tree Restaurant
WADLEY (7570) 18 N LUCRETIA BOWLES GEORGE W RACHELS III 1st & 3rd Monday12:00PM Lions Club Building
Walnut Grove (125269) 18 I STEVEN MARK MOORE KIMBERLY MOORE
WARNER ROBINS (7532) 18 O HARVEY O WARE PDG CHARLES P BEAUCHEA 4th Tuesday 6:30PM International House of Pancakes
WARNER ROBINS NOON (30229) 18 O JACK D ARMISTEAD TITUS J DIAMOND 2nd & 4th Monday 11:30AM Ole s Country Buffet
WARWICK (7430) 18 O RAY C PENDLEY DEBBIE MARLER 1st & 3rd Monday 7:00PM Lions Club Building
WASHINGTON (7571) 18 I MARY HUBBARD OLIN C NEWBY PCC Mondays7:30PM Lions Club Building
WAYCROSS OKEFENOKEE (7378) 18 N CHARLES W JOHNSON KEITH YARBROUGH 1st Monday 12:00PM Clubhouse
WAYNE COUNTY (7354) 18 N CHRIS J GRIFFIS TIMOTHY WESTBERRY 2nd & 4th Tuesday 6:00PM Sybil’s Restaurant
WAYNESBORO (115977) 18 N LEROY ROBERTSON MARTHA CRUMBLEY 1st & 3rd Tuesday 5:30PM The Lake Restaurant
WEST COBB(7334) 18 L LESTER L DEAN PDG ELIZABETH DEAN 1st Tuesday 7:00PM Los Portales Restaurant
WEST JACKSON (7484) 18 I BILL LOTT JANE E HOLBROOK 1st & 3rd Thursday 6:30PM Braselton Community Center
WEST POINT (7529) 18 O ADRIAN C CARPENTER L E LANIER 1st & 3rd Wednesday 12:00PM West Point Presbyterian Church
WILMINGTON ISLAND (30770) 18 N PDG DONALD W POPE TINA C POPE 1st & 3rd Tuesday 7:00PM Wilmington Island United Methodist Church
WINDER (7486) 18 I JOHN DUCKWORTH MICHAEL MURRAY 2nd & 4th Thursday 7PM Winder Lions Club Building
WINDER NOON (57840) 18 I MATTHEW T WHITING DAVID H MARTIN 2nd & 4th Wednesday 12:00PM Golden Corral Steakhouse
WINTERVILLE (7487) 18 I KENNETH D HODGES DAVID L LANGFORD 1st Thursday 7:00PM Winterville Club House
WOODBINE (7379) 18 N RICHARD J BAIRD CHARLES M QUATTLEBAUM 2nd & 4th Monday 7:00PM Lions Club Building
WOODSTOCK (7335) 18 L ED COOK RACHEL REYNOLDS 2nd & 4th Tuesday 7:00PM Good Shepard Lutheran Church
YATESVILLE (61289) 18 O WANDA DOZIER JAMES E ELLINGTON 1st & 3rd Monday 7:00PM Yatesville Senior Citizens Bldg